הפקת אירועים קטנים

איפה עובר הגבול בין אירוע קטן לאירוע גדול? או שבכלל ביניהם יש גם אירוע בגודל בינוני?
ככל הנראה אין לכך תשובה ברורה, מכיוון שגודל הוא דבר יחסי והוא נבחן בעיני המתבונן.

עבורנו, בנון הפקות אין דבר כזה אירוע קטן, גדול, בינוני או קטן פלוס, אירוע זה אירוע. ההתייחסות אליו תהיה לא לפי הגודל ולא לפי הלקוח אלא לפי מדד השירות שלנו שאינו מושפע מגדלים, תקציבים אלא רק מרצון לייצר ולהפיק ללקוח את האירוע שהוא רוצה. 

אם בכל זאת אתם מתעקשים אז . .

לרוב אירוע קטן ייחשב אירוע מצומצם משתתפים, היכול להתקיים במרחבים קטנים כמו חצר של בית, בבית עצמו, במשרדי החברה, מועדון קהילתי מקומי וכדומה. אירוע קטן יכול להיות ברמה משפחתית/חברתית/עסקית.
לרוב, אירועים קטנים יאופיינו בגישה אינטימית ואישית, המשתתפים מכירים אחד את השני (לא תמיד), השיח חופשי ולרוב בלתי פורמלי.
דוגמאות לאירועים קטנים: ימי נישואין, ימי הולדת, ציון הישג בחברה קטנה, מפגש מחזור של כיתה וכדומה.

האם יש הבדל בגישת ההפקה באירוע קטן לאירוע גדול?

ובכן, התשובה הפעם תהיה כן ו-לא.
כן, כי אירוע גדול מצריך הרבה יותר הכנות ולרוב גם יותר תוכן והפעלות, לעומת אירוע קטן שבו הדגשים הם יותר לאופי המפגש עצמו ופחות תוכן ובהתאם לכך ניתן לומר שהיקף העבודה משתנה.
אולם מבחינת ה-לא, אין שוני ולו קטן בגישה להפקת האירוע. הרצינות, המקצועיות והניסיון נרתמים להפקה של כל אירוע בלי קשר לגודלו או לתקציבו.

שלושה דברים שחשוב לתת עליהם את הדעת בתכנון אירוע קטן

מכיוון שאירוע קטן כולל לרוב, כמות קטנה של אנשים, יש כמה נושאים שהם מרכזיים להצלחה של אירוע ויש לתת להם מקום משמעותי בתהליך התכנון.

תפריט אוכל ושתייה – באירוע קטן, אוכל ושתייה מהווים סוג של אורח מסייע. המסייע ביצירת מכנה משותף לשיח, לישיבה ביחד והוא גם מאפשר מפלט כזה או אחר. מכיוון שהם חלק חשוב מהאירוע, המזון והשתייה צריכים להיות איכותיים, מעניינים, מתאימים לסגנון האורחים וזמינים לאורך רוב שעות האירוע. באירוע גדול למשל, אוכל לא חייב להיות זמין אלא לשלב מסוים באירוע.
סוגייה נוספת שחשוב לזכור היא התאמה לנטיות תזונתיות של אורחים המצריכות מענה מותאם (צמחוני, טבעוני, אלרגיות וכדומה).

מוזיקה ותוכן – פלייליסט מוכן מפלטפורמות הזרמת המוזיקה הוא פתרון למוזיקה באירוע קטן אך לרוב הוא לא נותן מענה מספיק. מוזיקה היא אמצעי חשוב המכניס אנשים לאווירה, מעורר נוחות ורוגע. חשוב שהמוזיקה תהיה מותאמת לקהל המגיע לאירוע ולאופי האירוע, מומלץ שיהיה אדם מקצועי על המוזיקה שיכול להגיב ולהתאים את המוזיקה לצרכים ולאופי התפתחות האירוע.

תוכן מותאם מראש יכול לתרום למניעת אפשרות של דעיכת האירוע. אגב, התוכן לא חייב להיות בשימוש אם האירוע זורם ומתקדם יפה, אפשר לשמור אותו כסיוע במקרה של דעיכה. תכנים לאירועים קטנים יכולים להיות, מספר משחקי חברה (קופסא, חידות, תחרויות), משחקי תפקידים, סדנא או הרצאה קצרה ועוד.

סיום האירוע – תכנון נכון של שלב סיום האירוע מאפשר לחזק את הטעם הטוב מכל האירוע ולתת חיזוק והרגשה נעימה לפני שהאורחים-משתתפים עוזבים. זה יכול להיות הפתעה כלשהיא כמו, שי קטן, קינוח מיוחד, פעילות קצרה מסיימת וכדומה. הכל בהתאם לאופי האירוע והמשתתפים.

סיכום

אירוע קטן הוא אירוע לכל דבר, גודל האירוע לא משנה. המטרה שלנו בנון הפקות, לכל סוגי האירועים היא שהלקוח יהיה מרוצה והדמיון, משאלה או החלום שלו ביחס לאירוע יתגשם.
אנחנו מביאים את הידע שלנו מכל סוגי האירוע להפקת אירועים עם שאיפה לשלמות ללא תלות בסוג האירוע.

 

רוצים להרים אירוע שידברו עליו הרבה זמן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם